רשימת מסעדות וחנויות למכירת אוכל עירקי

בס"ד
כאן נרכז בעזה"י את שמות המסעדות והחנויות למכירת אוכל עירקי כשר כפי שנתקבלו מהגולשים באתר:

 

אור יהודה:

"מאפיה עיראקית נעמה" בכשרות הבד"צ למהדרין מן המהדרין. אופים שם על המקום בעבע תמרים. יש שם גם זנגולה עירקית אמיתית. בצד השני של המאפיה יש מעין מסעדה שם מטגנים סמבוסק על המקום. המיוחד שם שיש אישה עירקית שאופה את הכול מול העיניים (התנור לא בחדר נפרד אלא היכן שהקונים נמצאים) ורואים איך היא ממלאת סמובסק ובעבע. כתובת: חכם יוסף חיים 19 אור יהודה. יש שם מתחם עם חנייה, במתחם גם יש את חנות "מטעמי עירק" וגם עוד מסעדת פועלים עירקית עם המון סירים גדולים בחוץ, שבו הקונים לוקחים ישר מהסיר. יש שם ריח של בית עירקי בכל המתחם.

רמת -גן:

"מטעמי עירק" מסעדה ברחוב שדרות ירושלים לפני בן גוריון מסעדה קטנה עם אוכל עירקי משובח

(נתקבל מרון בצון).

תל אביב:

הועתק מוואלה אוכל:

רחוב שוקן:

מסעדה ביתית חדשה יחסית שנפתחה לפני מספר חודשים ומסתמכת על מתכונים שעוברים מדור לדור ברחוב שוקן. את השממה הקולינרית של האיזור קטע מוריס נדיר, הבעלים, עם אוכל עליו גדל. את המתכונים הביא מוריס מקרובת משפחה שבקיאה ברזי המטבח העיראקי ומשמרת בבישוליה את המורשת המשפחתית.

תפריט: סלטי פתיחה קלאסיים כמו כרוב אדום, טחינה וחצילים המגיעים עם פיתות בעבודת יד, שמקדימים את המנה העיקרית. לצד אלו – קובה מטוגנת (7 שקלים) תבשילי קובה כמו סלק המוגשת מדי יום לצד קובה דלעת או במיה לסירוגין ותבשילי קציצות (38 שקלים עם שתי תוספות).

הדובדבן שבקצפת: סחוג ביתי מפלפלים סודניים.

קובה גריל. רחוב שוקן 30. תל אביב. 03-5278777. כשר.
שעות פתיחה: א'-ה' 08:00-16:00.

 

מומלצת: עזורה

 

למרות שמדובר במסעדה ביתית שאינה על טהרת האוכל העיראקי ,היא מזוהה מאוד עמו. זאת, גם בשל המיקום בשוק העיראקי וגם בגלל הצטיינות יתרה בתבשילי קובה מופלאים.במסעדה הוותיקה שייסד עזורה שרפלר המחירים אינם זולים, אולם המנות שמתבשלות במשך שעות על פתיליות שומרות על רמתן כבר שנים ארוכות.

בתפריט: קובה אדומה (30 שקלים), תבשיל זנב שור (100 שקלים). בימי שישי יש גם מנות מיוחדות כמו מבחר נוסף של תבשילי קובה כגון קובה חמו (35 שקלים) ועוד.

הדובדבן שבקצפת: המיקום בפינה אותנטית של מחנה יהודה, שמשקיפה לפינת משחק השש בש של ותיקי השוק.

עזורה. השוק העיראקי, רחוב האשכול 4, ירושלים. 02-6235204. כשר
שעות פתיחה: א'-ה' 08:00-17:00, ו' 08:00 עד שעה וחצי לפני כניסת שבת.

 

 

הסירים בעזורה (צילום: עומר מירון)הסירים בעזורה (צילום: עומר מירון)הסירים בעזורה (צילום: עומר מירון)

 

 

קובה סלק במאמא סוהם (צילום: נמרוד סונדרס)קובה סלק במאמא סוהם (צילום: נמרוד סונדרס)קובה סלק במאמא סוהם (צילום: נמרוד סונדרס)

מומלצת: מאמא סוהם

 

בכניסה למאמא סוהם משילים את הגינונים ומשאירים אותם בחוץ. מצטופפים לצד סועדים זרים בחמשת השולחנות ורגע לפני שהספקתם להתמקם כבר נוחתים על השולחן פיתות חמות, טחינה וחמוצים ביתיים. אין טעם לחפש אחר תפריט, זו מסעדה של קבועים ואלו מכירים הכל בעל פה.

בתפריט: מככבים קובה סלק, דלעת וחמוסטה, קציצות בשר נימוחות, קציצות ירק, טבית (חמין עיראקי), גולאש עם שעועית ירוקה וממולאים. כל מנה עיקרית היא בעלות 33 שקלים ומגיעה עם צלחת אורז לבן.

הדובדבן שבקצפת: הטקס בו מובילים מבקר חדש אחר כבדו לסירים ופותחים בפניו את כל המכסים.

מאמא סוהם. רחוב סלור 7, פתח תקווה. 03-9315666. כשר
שעות פתיחה: 07:00-16:30, ו' 07:00- שעה לפני כניסת שבת.

 

אהבת? נא שתף עם חבריך! בברכה, חיים סלמן
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Pin on Pinterest
Pinterest

7 תגובות על הפוסט “רשימת מסעדות וחנויות למכירת אוכל עירקי

 1. אור יהודה יהודה כבירת האוכל העירקי, האם יש שם בית מאפה למאפים עירקיים כשרים בכשרות טובה? וכנ"ל מסעדה עירקית?

 2. יש באור יהודה "מאפיה עיראקית נעמה" בכשרות הבד"צ למהדרין מן המהדרין. אופים שם על המקום בעבע תמרים. יש שם גם זנגולה עירקית אמיתית. בצד השני של המאפיה יש מעין מסעדה שם מטגנים סמבוסק על המקום. המיוחד שם שיש אישה עירקית שאופה את הכול מול העיניים (התנור לא בחדר נפרד אלא היכן שהקונים נמצאים) ורואים איך היא ממלאת סמובסק ובעבע. כתובת: חכם יוסף חיים 19 אור יהודה. יש שם מתחם עם חנייה, במתחם גם יש את חנות "מטעמי עירק" וגם עוד מסעדת פועלים עירקית עם המון סירים גדולים בחוץ, שבו הקונים לוקחים ישר מהסיר. יש שם ריח של בית עירקי בכל המתחם.

  • בס"ד
   תודה לך איציק היקר.
   עניתי לך גם בפורום וגם הכנסתי כתובת זו לפוסט של מסעדות עירקיות שלנו.
   שבת שלום
   חיים סלמן
   מנהל האתר

  • אני מאוד אשמח לטעום מאכלים עירקים רק אם אפשר לדעת איזה הכשר במדיוק יש שם, אני מוכן לבוא מרחוק אפילו..

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *