חכם ששון משה דנגור ע"ה

 

חכם ששון משה דנגור ע"ה

חכם ששון משה דנגור ע"ה

בס"ד

תולדות חייו של חכם ששון משה דנגור ע"ה

חמיו של חכם משה יהושע ע"ה. נפטר ביום י' בכסלו התשי"ד. זיע"א.
בס"ד

חכם ששון משה דנגור ע"ה היה בן אחיו של חכם אלישע דנגור ע"ה וחמיו של חכם משה יהושע ע"ה. הוא היה בעל שכל חריף ושנון ונהנה מיגיע כפיו. וכמה לילות בשבוע היה לו ישיבה לרבנים הגדולים שהיו באים לביתו ללמוד וקיים בעצמו: יהי ביתך בית ועד לחכמים. גם כל שליח דרבנן שבא מירושלים לבגדאד היה מתארח אצלו. והיה לו ישיבה ללמוד בשבתות ובימים טובים ובחול המועד. בסוף ימיו היה לומד כל הלילות בבית המדרש של הרבנים.

חכם דנגור ע"ה ייסד את חברת תומכי תורה בעזרת חכם שמעון אגסי ע"ה והיה מסתובב לקבץ נדבות כדי לגדל תלמידים ואברכים לחנכם להיות רבנים. וברוך ה' הצליח במעשיו וכל הרבנים הנמצאים אז המשמשים בקודש הם פרי מהללו. והוא זכה לראות אותם רבנים גדולים היושבים על מדין. ואילולי הוא כמעט נשתכחה תורה מישראל. כי שבעה טובי העיר לא היו מעוניינים לגדל תלמידי חכמים.

כל סעודה שלישית של שבת הייתה מתקיימת אצלו בצוותא של רבנים גדולים. שותים ושמחים ומתפללים למוצאי שבת ואח"כ ממשיכים לסעודת מלוה מלכא של מוצאי שבת. ולפעמים אף ישנים אצלו עד הבוקר.

חכם דנגור זכה ועלה לארץ ישראל וגר בבני ברק והיתה מנוחתו כבוד ביום ששי י' בכסלו התשי"ד ונקבר בבית הקברות שומרי שבת על יד הרב חזון איש. זיע"א.

אהבת? נא שתף עם חבריך! בברכה, חיים סלמן
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Pin on Pinterest
Pinterest

תגובה אחת על הפוסט “חכם ששון משה דנגור ע"ה

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *