חכם נסים פנירי שליט"א בעל ספרי הגימטריאות

חכם נסים פנירי שליט"א בעל ספרי הגימטריות

חכם נסים פנירי שליט"א

 

בס"ד

 

חכם נסים פנירי שליט"א בעל ספרי הגימטריאות

נפלה בחלקי הזכות לפגוש היום חכם אחד מחכמי עירק אשר חנן אותו ה' בשכל טוב לגלות אלפי גימטריאות על התורה ועל נושאים שונים במקורות היהדות.

חכם נסים פנירי שליט"א נולד בשנת התר"ץ בקרבת ציונו של עזרא הסופר בעירק. למד חינוך כללי ותיכון בעירק. היה פעיל במחתרת הציונית בעירק. לימד קבוצות נערים ונערות. היה חבר ב"הגנה" שנקראה ה"שורה" בעירק. והיה לו סליק של נשק בביתו.

לאחר עלייתו ארצה, למד חכם נסים בארץ משפטים והיה עו"ד עד סוף שנת התשנ"ד.

אביו, חיים פנירי ע"ה נפטר בשנת התשל"ה. חכם נסים לא היה מצוי בנבכי הדת עד אז. ומשנפטר אביו החל להתפלל ולקרוא קדיש ולשמוע דרשות של חכמים. אז גילה כי תורתנו הקדושה מלאה בנושאים מפליאים ונמשך אליה בכל מאודו. וכששמע דרשה על גימטריאות, נמשך לזה מאוד והחל לרשום ע"ג פתקים כל גימטריאה שנתחדשה לו וכך מלא אלפי פתקים.

בשנת התשנ"ו החל להשמיע את דבריו בפינה שהיתה לו בתחנת השידור הדתית קול הנשמה. אז החל למיין את כל הפתקאות עם הגימטריאות לפי נושאים ולדרוש מהם בחוגי בית והרצאות במקומות שונים.

כל השומעים נהנו מאוד מהגימטריאות והחלו ללחוץ עליו להוציאם לאור על ספר. בתחילה הוציא ספר על התורה על התפלה ועל הצדקה. הספר נחטף מיד ע"י הקוראים הצמאים לכך. ואז הוציא ספר שני על שבת וחגים. הספר השלישי היה על איש ואשה וחתן וכלה, ברית מילה ובר ובת מצווה. הספר הרביעי היה על התשובה והגאולה. החמישי היה על חומש בראשית. הששי היה על חומש שמות ועם ישראל.

עתה מוכנים עוד שלשה ספרים: השביעי על חומש ויקרא ומשחקי לשון. השמיני על חומש במדבר וארץ ישראל. והתשיעי על נושאים שונים. ה' ישלח לו בריאות שלמה ויאריך ימיו בטוב ושנותיו בנעימים להשלים עוד ועוד כהנה וכהנה ספרי גימטריאות.

כל המעוניין ברכישת ספריו של החכם, יפנה טלפונית למספרים הבאים:

טלפון בבית: 02-5814106 .  טלפון נייד: 0503735312 .

חיים סלמן

מנהל האתר

לכידה

 

 1 001

 

3 001 (4)4 001

5 0016 001

אהבת? נא שתף עם חבריך! בברכה, חיים סלמן
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Pin on Pinterest
Pinterest

5 תגובות על הפוסט “חכם נסים פנירי שליט"א בעל ספרי הגימטריאות

 1. בס"ד

  שלום וברכה אדון סלמן , האם ישנה תמונה או ציור של חכם אליהו מני רבה של חברון ע"ה ורבו של הבן איש חי? והאם מישהו יודע על מקום קבורתו ? השם ישמור אתכם אמן.
  תודה רבה תזכו למצוות אמן.

  בברכה אורנה חגי

 2. לחכם סלמן:
  בט"ו בשבט נפטר בהוד השרון (מגדיאל) חכם אהרון חבה זצ"ל בן 93, היה נצר אחרון למשפ' חבה הירושלמית שעלתה לארץ בשנות הארבעים, אחותו מרת שמחה חבה ע"ה נפטרה לפני כשנתיים ביום ט"ו כסליו תשע"ג, ובעלה חכם יחזקאל חבה זצ"ל (היו בני דודים) נפטר ביום כ' סיון תשע"ב.
  היינו שמחים אם יוכלו הקוראים להעלות פרטים אודות משפחה זו, שכאמור, ענף נכבד ממנה חי במגדיאל (הוד השרון) והענף השני בירושלים
  בשורות טובות

  • בס"ד
   חכם עיראקי ירושלמי
   אכן נשמח מאוד אם נקבל פרטים על קורות חייהם של החכמים אהרון חבה ע"ה וחכם יחזקאל חבה ע"ה ונכניסם לרשימת חכמי עירק שבאתר.
   בירושלים אני מכיר את חכם יעקב חבה הי"ו בעל מאפיית חבה הנודעת.
   בברכה
   חיים סלמן
   מנהל האתר

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *