חכם משה עזרא סתיהון ע"ה

 

בס"ד

תולדות חייו של חכם משה עזרא סתיהון ע"ה.

נפטר ביום ג' בניסן. זיע"א.

חכם משה עזרא סתיהון ע"ה. רב חסיד וקדוש. תלמיד הרה"ג עבדאללה סומך ע"ה והיתה לו ישיבה בבית המדרש שהיה מלמד תלמידים, ויצאו מתחת ידו כמה רבנים. הוא היה מאריך בתפלתו יותר מדאי ומספרים עליו כמה נפלאות ומובא קצת מהם בספר שמחת יום טוב על הגדה של פסח להרב יחזקאל עזרא הלוי זצ"ל בשם שבחי הרמב"ע.

 

תלמידו הרב אברהם אצלאן ע"ה סיפר כי פעם אחת נפצע במצחו כשהיה לומד לשוט על פני המים וכשבא אצל רבו שם קצת עפר על הפצע ואמר לו כי עפר אתה ואל עפר תשוב ונתרפא על ידו ומאותו יום והלאה לא היה לו כאב עין בכלל.

 

גם הרב דוד סופר ע"ה סיפר כי היה לומד להשחיז סכינים של שחיטה במוצאי שבת והיה הולך בבגדי שבת מבית הכנסת ישר ללמוד וכשהיה מגיע לשעה עשר היה פושט בגדי שבת ונשאר בכותונת לבד ואמר שאסור להשאר בבגדי שבת אחרי שעה עשר והלך לבית ככה ובגדי שבת בידיו.

 

גם חכם ששון דנגור ע"ה סיפר כי אשתו היתה מצטערת על שהיה קונה לחמים הרבה לשבת כדי שישאר לפחות י"ב לחמים לסעודה שלישית והיה נשאר הרבה ליום ראשון. אז אמר לה שהיא תקנה לחמים כפי הצורך וקנתה פחות וכשבאו לסדר סעודה שלישית נשאר י"ב לחמים בדיוק.

 

גם סיפרו כי היה מנהג הרבנים ללכת בר"ח אצל הנשיא ופעם אחת היו אצלו ערבים מדברים על איזה עסק והרבנים היו מצטערים שאין יכולים לדבר עם הנשיא מעניינא דיומא אז תלו עיניהם להרב. והתחיל ללחוש כמה פסוקים והערבים פשטו את המנעלים שלהם והתחילו לברוח במרוצה. ושאלו אותם למה הם בורחים. אמרו שבא המושל לגבות מהם מס. ויש הרבה לספר עליו עוד מהנפלאות אשר עשה. ואין כאן המקום. נפטר בג' בניסן התרמ"א. יהי זכרו ברוך.

אהבת? נא שתף עם חבריך! בברכה, חיים סלמן
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Pin on Pinterest
Pinterest

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *