חכם משה חיים שלמה דוד שמש ע"ה.

חכם משה חיים שלמה דוד שמש ע"ה

חכם משה חיים שלמה דוד שמש ע"ה

 

בס"ד

תולדות חייו של חכם משה חיים שלמה דוד שמש ע"ה.

נפטר ביום כ"ט בשבט(לפי הלוח כ"ט בטבת) התרפ"ה בשיבה טובה. זיע"א.
בס"ד

חכם משה חיים שלמה דוד שמש ע"ה היה אב בית הדין ורב ראשי בבגדאד. הוא היה יפה תואר ויפה מראה, משכמו ומעלה גבוה מכל העם. היתה לו בקיאות בבניין וכשהיתה נופלת מחלוקת בין אדם לחברו בבנין ההוא, היה פוסק וכל הקהל סומכים עליו. היה מתלמידי רבנו עבדאללה סומך ע"ה והיה חתן של חכם יעקב יוסף הרופא ע"ה.

הוא היה בודק את המקוואות אם יש בהם שיעור טבילה והיה מתכנן אותם לפי ההלכה. היה לו קול ערב והיה חזן ושליח צבור בבית הכנסת החדשה. כשהיה מתחיל לדרוש ביום תשעה באב על ענין חרבן בית המקדש, היו גועים כל העם בבכיה. וכשהיה אומר פרשת אחרי מות שני בני אהרון ביום הכפורים, היה שובר את לב הקהל בבכיה גדולה, כי היה אומר הפסוק הראשון בקול בוכים. וכשהיו מזמינים איזה שר גדול מהממשלה, הוא היה הראשון לנאום לכבודו ולברכו.

נפטר ביום כ"ט בשבט (לפי הלוח כ"ט בטבת) התרפ"ה. יהי זכרו ברוך.

אהבת? נא שתף עם חבריך! בברכה, חיים סלמן
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Pin on Pinterest
Pinterest

4 תגובות על הפוסט “חכם משה חיים שלמה דוד שמש ע"ה.

  1. אבקש להחליף את התמונה מכיוון שהיא שגויה. מדובר בחכם משה חיים שלמה דויד שמאש זכרונו לברכה. זהו סבא רבא שלי. קיימות עובדות מסולפות באינטרנט ובמסעי לחקור את מקורות משפחתי. באתר mytzadik התמונה נכונה אך לא כל הפרטים. אשלח עובדות מאומתות בהמשך.

  2. שלום, אני מחפשת מיידע על הסבא של סבא של אימי. שמו היה יחזקאל אבן דאוד. בן דויד.
    הוא חי כל חייו בבגדד ולדעתי נולד במחצית הראשונה של המאה ה 19. נפטר בגיל 96.
    סבתי אומרת שהוא היה רב חשוב ולמד קבלה כל חייו. מלבד תמונה שלו אין לי הרבה מידע. אני יודעת של אשתו קראו פרחה (שמחה). אשמח לעזרה. הרבה תודות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *