חכם יעקב יוסף זצ"ל

בס"ד

ביום הששי האחרון ב' באייר התשע"ג נלקח ארון האלוקים, מורנו ורבנו חכם יעקב יוסף ע"ה בנו הבכור של רבנו הגדול נשיא מועצת חכמי התורה מרן עובדיה יוסף שליט"א יבלט"א.

זכינו ושמענו שיעורים מפי החכם המנוח בישיבת נהר שלום תכב"ץ.

איזו בקיאות בהלכות, איזה ידע רב היה לרב בטכניקה של פעילות המכשירים השונים בבתי חולים כמו מיחמים וכו'.

מלא תורה מכל מקורות היהדות וכמעט כל שיעוריו היו בע"פ ללא ספר לפניו.

תהי נשמתו צרורה בצרור החיים ויתפלל על כל עם ישראל למען יחיש הקב"ה קץ הגאולה ויגאלנו גאולה שלמה בב"א.

ר' יעקב יוסף ע"ה היה נוהג לומר: כולנו חיים על זמן שאול, הן איש לא יידע עיתותיו. ההבדל הוא שאותי זיכה הקב"ה להיות מודע לזה. לפני שנה ושלשה חדשים אמר לי פרופסור יוסף קלאוזנר מבית חולים איכילוב כי נותרו לי שלשה חדשים לחיות. אם כן השנה האחרונה היא מתנה מהקב"ה ואני לא יכול לעזוב את העולם הזה סתם כל, יש לי המון עבודה להשלים. קבלתי על עצמי להרביץ תורה בכל אתר ואתר ולהגביר את השיעורים שאני נותן ולהרבות חיילים לתורה וליראה ולהוציא סוף סוף את ספרי לאור.
יש כאלה שמסתלקים מן העולם הזה לפתע בלי שידעו, בלי להתכונן. אבל יש כאלה כמוני, שבורא עולם ברוב טובו וחסדו שולח להם רמזים מהשמים כי הזמן קצר כדי שיוכלו להשלים את משימתם בעולם הזה. אני זכיתי לכך כדי להשלים את הפצת התורה בעם ישראל.
מאז שנודע לי דבר המחלה הקשה, רק הגברתי את הקצב. אני עובד עכשיו על הוצאת ספרי כי צריך להשאיר משהו בעולם חוץ ממאות הקלטות והוא מחייך בחום באומרו זאת.
מגיל 26 אני אומר שיעורים כפי שציווני מורי ורבי אבי מרן שליט"א כאשר התמנה לרב הראשי של תל אביב והשאיר לי את כל השיעורים ובין היתר את השיעורים בבית הכנסת בורוכוב וביקש ממני לשמור על המקום שיהיה בו לפחות מנין.
זה כמה חודשים לא הרגשתי מטה מה היא. ברגע שאני עובר למצב שכיבה מתחילים לתקוף אותי כאבי תופת. אינני מסוגל לשכב ולכן אני מנמנם כאן ליד הספרים שלי, ליד התורה שלי, כי הם חיינו ואורך ימינו ובהם נהגה יומם ולילה…
זכותו תגן עלינו ועל כל עמו ישראל אמן.
 

 

אהבת? נא שתף עם חבריך! בברכה, חיים סלמן
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Pin on Pinterest
Pinterest

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *